در مقالات ارتقا پایه

سامانه ی تمدید پروانه مهندسان

 

سامانه ی تمدید پروانه مهندسان-آموزش hse يكي از مهم ترين مسائل مرتبط با استقرار سيستم مديريت HSE در سازمان است كه در اين راستا كلاس هاي آموزشي به صورت مستمر در زمينه مسائل مختلف HSE جهت كليه نفرات ستادي ،  عملياتي در سطح تاسيسات و مجاري عرضه منطقه برگزار گرديد.

تعریف hse :

بهداشت (Health): در سازمان، موضوع بهداشت که شامل بهداشت عمومی (فردی) بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای می‌شود حائز اهمیت است. بهداشت فردی به‌سلامت مجموعه افراد مربوط می‌شود و بهداشت محیط پیرامون سازمان را دربرمی گیرد و بهداشت حرفه‌ای نیز شامل یک سری آنالیزهای شغلی می‌شود.
ایمنی (Safety): در هر سازمان، یک سری مخاطرات ایمنی وجود دارد که در صورت عدم رفع آن مغایرت‌ها ممکن است منجر به حوادثی شود.
درزمینهٔ ایمنی در سازمان، مسائل گسترده‌ای مطرح می‌شود که خود شامل چند دسته است. دسته اول مربوط به ایمنی در عملیات می‌باشد که خود شامل کار در ارتفاع، جوشکاری و برشکاری، ایمنی تجهیزات و ماشین‌آلات و… می‌باشد. دسته دوم مربوط به ایمنی در سازمان است که شامل ایمنی انبار، مدیریت حریق، محصورسازی، علائم هشداردهنده و … می‌باشد. و دسته سوم شامل ایمنی اشخاص در سازمان می

محیط‌ زیست (Environment) : محیط‌زیست محیطی است شامل هوا، آب، خاک، منابع طبیعی، گیاهان، جانوران، انسان‌ها و روابط متقابل بین آن‌ها که سازمان در آن فعالیت می‌نماید. محیط می‌تواند از درون یک سازمان تا سیستم محلی، منطقه‌ای و جهانی گسترش یابد. لازم به ذکر است فعالیت‌های سازمان دارای جنبه‌های محیط زیستی می‌باشد که می‌تواند با محیط‌زیست تأثیر متقابل داشته باشد

خدمات فنی و مهندسی hse:

 . طراحی، اجرا و نظارت بر سیستمهای اعلام و اطفا حریق

. طراحی، اجرا ونظارت بر سیستمهای تهویه صنعتی و تهویه مطبوع

 . ارزیابی ریسک Risk Assessment

 . ارائه طرحهای مدیریت ریسک Risk Management

. انجام آنالیز شغلی JSA

. تامین و آموزش کلیه استانداردها و منابع اطلاعاتی و قانونی مورد نیاز

 . اجرای سیستم MSDS (برگه اطلاعات ایمنی مواد شیمیایی)

 . بازدید از کلیه تجهیزات برقی و مکانیکی و صدور گواهی سلامت (شامل تابلوهای برق، ژنراتورها،جرثقیل، خودرو، تجهیزات باربرداری و حمل بار ، مخازن نگهداری منابع پرتوزا و …)

. استقرار سیستم Color Coding

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

wpChatIcon