در مقالات نظام مهندسی

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی سال 1400

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی سال 1400- آزمون نظام مهندسی معمولا دو بار در سال و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی کشور برگزار می گردد. سوالات این آزمون برای تمامی رشته ها به صورت چهار گزینه ای و تستی است که حدنصاب نمره قبولی در آزمون های ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان در تمامی رشته ها 50 درصد بوده و برای آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی پایه سه 50 درصد، پایه دو 55 درصد و پایه یک 60 درصد می باشد.

شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی :

. عموما می‌توان گفت داوطلبین شرکت در آزمون به سه دسته تقسیم‌شوند.

دسته اول کسانی هستند که می‌خواهند فقط با استفاده از کتب و منابع یاد شده، همراه با کتاب‌های کلیدواژه، در آزمون شرکت نمایند.

دسته دوم داوطلبانی هستند که از عدم اطمینان به این امر که چگونه این همه کتاب را مطالعه نمایند، و نیز بنا به این دلیل که می‌گویند ما فرصت نمی‌کنیم تمامی این کتب و منابع را در این زمان کم چند ماهه به طور کامل و درست مطالعه نماییم، از تهیه و خرید تعدادی از کتب و منابع مربوط به آزمون صرف ‌نظر می‌کنند.

دسته سوم داوطلبانی هستند که با مدیریت زمان و با رفتن به دوره‌های آمادگی آزمون، اطلاعات خود را به روز کرده، از منابع مورد نیاز آگاه و از کلیدواژه‌های جامع بهره‌مند می‌شوند.

شایسته به ذکر است که هر انسان برای مطالعه روش مخصوص خود را دارد و نمی‌توان به صراحت گفت که انتخاب روشهای اول و دوم اشتباه است. اما تجربه ثابت کرده است که درصد کسب موفقیت روش سوم بیشتر بوده و برنامه جامعی را برای داوطلبین می‌تواند ایجاد نمایید.

زمان برگزاری:

رشته عمران : 13مرداد (صبح) , 14 مرداد (صبح) , 15 مرداد (صبح) در سه صلاحیت اجرا, نظارت , محاسبات

طرح واجرای گود پی وسازه نگهبان : 15مرداد (صبح)

ارزیای ,طرح واجرای بهسازی (15مرداد) صبح

رشته معماری: اجرا : (11 مرداد صبح) , نظارت (14مرداد صبح) ,طراحی (15مرداد صبح وعصر)

رشته تاسیسات برقی : اجرا(13مراد صبح ) , نظارت (13مردادصبح) , طراحی (15مردادصبح)

رشته تاسیسات مکانیکی : اجرا(13 مردادصبح) , نظارت (13مرداد صبح) , طراحی (15مرداد صبح)

رشته نقشه برداری (14مرداد صبح )

رشته شهرسازی (14مرداد صبح)

رشته ترافیک (14مرداد صبح)

 

قبولی در آزمون :

آزمون نظام مهندسی در تمامی رشته ها  به جز صلاحیت معماری طراحی بصورت تست های 4گزینه ای می باشد.معمولا در هر آزمون 60 سوال طرح می شود .

حد نصاب قبولی در این آزمون کسب نمره 50 درصد است. توجه داشته باشید در آزمون نظام مهندسی بعلت عدم محدودیت ظرفیت , رقابتی بین داوطلبان وجود ندارد.

داوطلبان میباست حد نصاب قبولی (50 درصد) را در این آزمون کسب نمایند, همچنین این آزمون نمره منفی هم دارد و درواقع هر 3 سوال غلط یک سوال صحیح را حذف میکند.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

wpChatIcon