در مقالات نظام مهندسی

پیگیری تمدید پروانه ی نظام مهندسی

 

پیگیری تمدید پروانه ی نظام مهندسی-پس از قبولی در مرحله ثبت نام آزمون نظام مهندسی ملزم به دریافت پروانه نظام مهندسی می باشند. این پروانه، مانند تمامی پروانه های اشتغال مربوط به مشاغل دیگر، دارای مدت زمان محدودی می باشد و پس از انقضا این مدت زمان، باید مجدد تمدید شود. بدون تمدید پروانه نظام مهندسی، مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی، اجازه فعالیت حرفه ای نخواهند داشت.

تمدید پروانه نظام مهندسی :

برای تمدید پروانه نظام مهندسی، لازم است تا مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی، درخواست تمدید پروانه خود را به صورت الکترونیکی و از طریق سایت نظام مهندسی استان محل سکونت خود، ثبت نمایند و پس از آن با مراجعه به سایت سازمان نظام مهندسی در زمان مربوطه، سایر مراحل مربوط به تمدید پروانه نظام مهندسی خود را پیگیری نمایند.

برای تمدید پروانه مهندسی، لازم است تا شخص عضو، به همراه مدارک عمومی و اختصاصی لازم، به سایت نظام مهندسی استان محل سکونت خود که آدرس آن از طریق سایت اصلی سازمان نظام مهندسی irceo.net کشور و از قسمت ” استان ها ” قابل دسترسی است، این پروانه را تمدید نمایند.

مدت اعتبار پروانه ی نظام مهندسی :

پروانه نظام مهندسی تنها 3 سال برای همه افراد اعتبار دارد. همه افراد با هر رشته و تخصصی که  پروانه دارند، بعد از 3 سال باید تمدید پروانه ی نظام مهندسی خودشون رو انجام بدهند، چون  بعد از گذشت 3 سال از تاریخ صدور، پروانه اعتبار قانونی نداره و قابل استفاده نیست.

پیگیری تمدید پروانه ی نظام مهندسی :

در سال های قبل کل فرایند مربوط به تمدید پروانه نظام مهندسی، به صورت حضوری انجام می شد. پس از مدتی، مرحله ثبت درخواست تمدید پروانه نظام مهندسی به شکل الکترونیک و از طریق سایت نظام مهندسی هر استان انجام می گرفت و دریافت پروانه تمدید شده، همانند قبل به صورت حضوری و با مراجعه شخص به سازمان نظام مهندسی استان محل سکونت وی انجام می شد.

 

اما مدتی است که هم ثبت درخواست تمدید پروانه نظام مهندسی و هم صدور پروانه مجدد به صورت الکترونیکی انجام می شود. اعضا این سازمان پس از نزدیک شدن به مهلت انقضا پروانه خود (باید حداکثر 3 ماه تا پایان مهلت انقضا پروانه زمان وجود داشته باشد و پروانه هایی که بیش از 3 ماه تا پایان مهلت انقضا آنها زمان باقی مانده است، تمدید نخواهند شد.) باید با مراجعه به سایت نظام مهندسی استان محل سکونت خود که آدرس آن از طریق سایت اصلی سازمان نظام مهندسی کشور به نشانی irceo.net و از قسمت “استان ها” قابل دسترسی است، درخواست خود را برای تمدید پروانه نظام مهندسی ثبت نمایند.

 

برای ثبت این درخواست نیز، باید مدارک عمومی و اختصاصی که در بخش قبل به آن ها اشاره کردیم، در سایت آپلود و هزینه های مربوطه پرداخت شود. پس از ثبت این درخواست و طی شدن مراحل اداری مربوطه، پروانه اشتغال فرد تمدید شده و وی با وارد کردن شماره نظام مهندسی و کد ملی، می تواند پروانه نظام مهندسی خود را از بخش پیگیری سایت دانلود کند.

ارتقا پایه مجری برگزاری دوره های ورود به حرفه , تمدید و ارتقا پایه پروانه ی اشتغال نظام مهندسی ساختمان دانشگاه پیام نور استان البرز با مدیریت دکتر مهدی آخوندی

 

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

wpChatIcon