در مقالات نظام مهندسی

آزمون کارشناس رسمی دادگستری 1400

آزمون کارشناس رسمی دادگستری 1400-شرایط عمومی ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1400

برایثبت نام آزمون کارشناس رسمی دادگستری  سال ۱۴۰۰ دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی وجود دارد که داوطلبان شرکت در آزمون باید هر دو دسته این شرایط را داشته باشند .شرایط عمومی ثبت نام آزمون , برای تمامی داوطلبان و تمامی رشته های شغلی کارشناسی ارائه شده یکسان است .

از جمله اصلی ترین شرایطی که برای شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۱۴۰۰ وجود دارد آن است که کسانی که علاقه مند به شرکت درآزمون کارشناس رسمی  هستند باید دارای مدرک لیسانس و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشند .

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به شرح زیر هستند :

تابعیت ایرانی

سوء شهرت نداشته باشد و تجاهر به فسق و فجور نکند .

متقاضیان باید تا آخرین روز ثبت نام حداقل 25 سال سن داشته باشند .

عدم اعتیاد به مواد مخدر

نداشتن سابقه کیفری موثر

ارائه کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت موقت یا دائم در زمان اخذ پروانه کارشناسی رسمی

تعهد به اصل نظام و قانون اساسی

عدم محکومیت به انفصال دائم از شغل کارشناسی

متقاضی ثبت نام باید به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی پایبند باشد .

وفادار به نظام جمهوری اسلامی

در گروه های هواداری غیرقانونی یا مخالف اسلام وابستگی ، عضویت یا سابقه فعالیت نداشته باشد .

داشتن سلامت جسمانی با تایید پزشک مورد اعتماد کانون

شرایط احتصاصی :

حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی داشته باشد . متقاضی صرفا می تواند در همان رشته ای که تحصیل کرده و مدرک کارشناسی او مربوط به آن رشته است تقاضای ثبت نام کند مگر در شرایط استثنایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم .

باید از زمان دریافت مدرک لیسانسِ متقاضی ثبت نام تا زمان ثبت نام در آزمون ، پنج سال گذشته باشد و همچنین باید پنج سال سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشد .

نباید کارشناس رسمی در همان رشته یا رشته دیگری باشد . به طور مثال کسی که در حال حاضر کارشناس رسمی قوه قضاییه است نمی تواند به عنوان کارشناس رسمی دادگستری فعالیت کند مگر آنکه پیش از ادای سوگند و دریافت پروانه کارشناسی پروانه قبلی را باطل کند .

متقاضی باید بومی همان استانی باشد که می خواهد در آزمون شرکت کند .

منابع آزمون :

شرایط عمومی پیمان , مقررات ملی ساختمان  (مباحث 22, 19,18,15,12,10,9,6,5,4,3) , آیین نامه اصلاح شده 2800 زلزله ,عناصر و جزئیات اجرایی , دانش عمومی در حوزه های مهندسی (عمران, معماری , شهرسازی ) , نشریات سازمان برنامه و بودجه ( شماره های 92-101-55-234) , آیین نامه ی بتن ایران (آبا)

نکات مهمی که برای آزمون باید در نظر داشته باشید :

۱- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

۲- در ورودی حوزه های امتحانی نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون بسته خواهد شد، لذا متقاضیان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۳- هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.

 

۴- متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، بی‌سیم، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند.

نکات مهمی که برای آزمون باید در نظر داشته باشید :

۵- خارج نمودن ملزومات آزمون (پاسخنامه، کارت شرکت در آزمون و یا دفترچه سوالات) از جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود و با متقاضیانی که اقدام به این تخلف نمایند طبق ضوابط رفتار خواهد شد.

۶- مخدوش نمودن و پاره نمودن پاسخنامه، عدم ارائه پاسخنامه در زمان مقرر و تعلل در ارائه مدارک امتحانی، به همراه داشتن هر گونه وسایل الکترونیکی و ارتباطی حتی بصورت خاموش (از قبیل پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، بی‌سیم و ..)، جزوه، کتاب، هر گونه نُت و یادداشت و نظایر آن ماهیتاً از مصادیق تخلّف و تقلّب محسوب می گردد و با متقاضیان متخلّف برابر با قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمونهای سراسری رسیدگی و برخورد خواهد شد.

۷- متقاضیان لازم است درصورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون برای آنها، نسبت به ارسال درخواست حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. درخواست های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

wpChatIcon